PRZY ZAMÓWIENIACH HURTOWYCH MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY!

NIE ZNALAZŁEŚ PRODUKTU DLA SIEBIE ZAPYTAJ O NIEGO, POSTARAMY SIĘ GO DLA CIEBIE SPROWADZIĆ. info@risingstar.pl

  • Kategorie
  • Parametry
  • TENIS ZIEMNY

Buty do tenisa ziemnego-sklep sportowy risingstar.pl

Buty do tenisa to najważniejsza części garderoby tenisisty. Dobrze dobrane obuwie nie tylko fajnie wygląda, ale przede wszystkim zapewnia komfort i chroni przed kontuzjami na korcie. Praca nóg, a zwłaszcza stóp, to podstawowy aspekt w tym sporcie, tak wiec wybór odpowiedniego modelu jest niezwykle istotny w osiągnięciu dobrych wyników. 
Tenis jest bardzo dynamiczną grą, w której zawodnik potrzebuje butów ułatwiających wykonanie nagłych zwrotów, zrywów i zatrzymań. Tu liczy się szybkość. Dzięki nowoczesnej technologii stosowanej w nowych kolekcjach butów tenisowych możemy tą szybkość osiągnąć.

Oprócz tego w butach do tenisa ważna jest stabilna pozycja stopy i dobra wentylacja. Cholewka powinna być wykonana z lekkich materiałów i posiadać odpowiednie usztywnienia. Dzięki zastosowaniu paneli wentylacyjnych powinna też umożliwiać swobodną cyrkulację powietrza, aby skóra pozostawała sucha i nie dochodziło do otarć ani podrażnień.

Najważniejszym elementem jest jednak zdecydowanie podeszwa. Musi być elastyczna, a jednocześnie odpowiednio twarda i oczywiście wytrzymała.

Aby dobrać buty tenisowe trzeba przede wszystkim wiedzieć na jakiej nawierzchni gramy. Producenci oferują podeszwy dostosowane do rożnego rodzaju podłoża z różnym bieżnikiem. Jest to niezbędne, aby osiągnąć odpowiednią trakcję, stabilność i pewność poruszania się.