• Kategorie
  • Parametry
  • Rowery, orbitreki

Rower treningowy stacjonarny

Rower stacjonarny to jedno z najbardziej rozpoznawalnych, efektywnych oraz wielce lubianych narzędzi do ćwiczeń . Ruchy wykonywane na takich urządzeniach są takie same, jak wykonywane na zwykłym rowerze, lecz regulacja obciążenia i funkcjonalność korzystania sprawiają, że  zyskują coraz większe uznanie pośród miłośników aktywności fizycznej.

Rowery stacjonarne dzielimy przede wszystkim na podstawie ich konstrukcji. Wydzielić należy tutaj rowery poziome oraz pionowe, których zasadniczą różnicą jest ułożenie ćwiczącego. W przypadku rowerów pionowych do dyspozycji mamy typowe siodełko z napędem korbowym umieszczonym pod nim, natomiast rowery w ułożeniu poziomym wyposażone są w siodełko z oparciem, a napęd korbowy umiejscowiony jest w rejonie osi kolumny kierownicy - przed osobą ćwiczącą. Horyzontalne rowery treningowe zapewniają oparcie dla kręgosłupa oraz mniej obciążają rejon lędźwiowo-krzyżowy, co bywa ogromną zaletą w przypadku osób, którzy piastują na co dzień siedzące zawody. Korzyścią rowerów pionowych jest natomiast możność prowadzenia dynamicznych ćwiczeń, co robi z nich niezwykle dobrym przyrządem do efektywnych treningów.

Orbitreki na trening

Trening przy zastosowaniu orbitreka to metoda na poprawienie kondycji, koordynacji ruchowej, wzmocnienie mięśni ciała. Oferowane przez nas orbitreki to supernowoczesne przyrządy, charakteryzujące się cichą pracą oraz trwałością. Są wyśmienitym sprzętem do ćwiczeń zarazem dla nowicjuszy jak i o wiele bardziej zaawansowanych użytkowników. Możność regulacji platformy na nogi robi z nich przyrząd idealny dla użytkowników o różnorodnym wzroście. Orbitreki są wyposażone w wielofunkcyjny komputer, który ułatwia użytkownikowi wybranie jednego z wielu programów treningowych, poprzez co trening bywa o wiele bardziej zróżnicowany oraz dobrany do potencjału osoby ćwiczącej. W trakcie treningu na wyświetlaczu podawane są współczynniki treningu, takie jak ilość kilometrów, spalone kalorie itp. Orbitreki zostały zaprojektowane w system umożliwiający ich proste przemieszczanie, poprzez zastosowanie rolek transportowych.