• Kategorie

  • Szukaj
  • Plecaki

Nie od dziś wiadomo, że torby czy walizki, nigdy nie będą tak praktyczne jak plecaki. Posiadają one różne zalety, lecz to niewątpliwie plecak stanowi nade wszystko uniwersalny środek transportu własnych rzeczy na co dzień, w wojażu czy w czasie uprawiania sportu. Ogromnym atutem takiego rozwiązania jest pozostawienie obu rąk wolnych a także utrzymanie swobody ruchu, co pozwala radować się luzem oraz możnością wykonywania multum czynności bez pozbywania się zabranych rzeczy. Plecaki dzielą się na parę kategorii podzielonych wedle rozmiaru i zastosowania. Najczęściej spotykane bywają plecaki miejskie, szkolne, turystyczne a także plecaki sportowe.

Plecaki szkolne - praktyczne i wygodne

Plecaki przeznaczone na użytek codzienny bywają chyba najczęściej wybierane - to oczywiście je używa się najczęściej gdyż cechują się dużą uniwersalnością. Ich zadaniem jest po prostu rewelacyjnie wyglądać, gwarantować komfort używania oraz przestrzeń niezbędną do transportu książek, ubrań czy dokumentów niezbędnych do pracy. Większość plecaków szkolnych posiada przeciętną pojemność, wynoszącą od 20 do 40 litrów, co pozwala na przetransportowanie całkiem sporej ilości rzeczy. Ich uniwersalność bywa tak spora, że mniejsze niekiedy są w stanie wyręczyć plecaki sportowe, zaś większe potrafią być dobrą alternatywą dla plecaków turystycznych przy niedługich wyjazdach.

Plecaki turystyczne

Plecak turystyczny różni się od plecaka szkolnego z reguły pojemnością, zastosowaniem specyficznego usztywnienia na plecach a także pomocniczymi kieszeniami, systemem troczenia oraz charakterystycznymi rozwiązaniami pozwalającymi na rozbicie