• Kategorie
  • Szukaj
  • Piłki do piłki nożnej

Piłka, to w dzisiejszych czasach atrybut, bez którego niemożliwe było przeprowadzenie treningu, różnego rodzaju zajęć sportowych, czy też piłkarskiego meczu. Określić ją można praktycznie jednym zdaniem – to kulisty przedmiot używany w różnego rodzajach sportach, czy grach.

Piłki nożne – Nike, Adidas, Reebok, Puma

Jako oferujący piłki nożne sklep sportowy dbamy o zadowolenie z gry, dostarczając trwałe, dobrze trzymające się stopy i idealnie okrągłe piłki nożne. Mniejsze rozmiary na halę, większe na boisko – wszystkie tak samo dobrze wywiązują się ze swojej roli. Wybieraj spośród najnowszych modeli, które są dostosowane do współczesnych warunków i tempa gry, gwarantując prawidłową trajektorię lotu i przewidywalne zachowanie po kopnięciu. W ofercie Piłki nożne Nike, Adidas, Reebok, Puma.

Podział piłek ze względu na rozmiar:

  • MINI – rozmiar 1 przeznaczone dla malutkich dzieci, głównie do zapoznawania się z tego rodzaju produktem. Taka piłka sprawdzi się również dobrze, jako pamiątka z podpisem swojego największego idola.
  • ROZMIAR 3 – przeznaczone dla dzieci, które rozpoczynają swoje przygody w klubach, akademiach i stawiają swoje pierwsze kroki na boiskach piłkarskich, ucząc się podstaw.
  • ROZMIAR 4 – to piłki dla trampkarzy, juniorów, którzy są w takim wieku, że nie mogą jeszcze rywalizować seniorską piłką.
  • ROZMIAR 5 – piłka przeznaczona dla seniorów. Występuje w wersji treningowej oraz meczowej.

Najpopularniejsi producentci piłek noznych:

  • ADIDAS – od lat używane podczas Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, czy też rozgrywek Ligi Mistrzów. Obecnie z piłek tej marki korzysta nasza rodzima Ekstraklasa
  • NIKE – rywalizacje tymi piłkami można zaobserwować w jednej z najlepszych lig świata, czyli angielskiej Premier League.
  • PUMA – od roku 2020 to oficjalna piłka w rozgrywkach hiszpańskiej Premier Division
  • SELECT – futbolówki duńskiego producenta, bardzo popularne do rozgrywek halowych, ale także na naturalnych boiskach. Piłka Select jest oficjalną piłką Fortuna 1 Ligi.

Poziomy zaawansowania piłki nożnej

Piłki profesjonalne, tak zwane meczowe, do używania podczas meczów, a także treningów (ale to przeważnie w profesjonalnych klubach i ligach). Oficjalne piłki meczowe są klejone termicznie, posiadają atest FIFA, w większości przypadków wykonane są z tekstury Solid PU.
Kolejna grupa to piłki treningowe, które zrobione są na wzór oficjalnej piłki meczowej, tylko różnią się materiałem, użyto do nich tańszych zamienników, stąd często nazywane są replikami. Nie posiadają one atestu FIFA. Piłki te wykonane są najczęściej z tworzywa TPU, a tusza piłki pokryta jest poliestrem i nylonem.
Na samym dole łańcuszka znajdziemypiłki całkowiecieamatorskie, dla tych którzy futbol uprawiają rekreacyjnie. W tym przypadku również nie ma mowy o atestach FIFA lub IMS. Futbolówki są szyte, pokryte tworzywem TPU.