• Kategorie
  • Parametry
  • Piłka nożna

Piłka nożna to jedna z najpopularniejszych gier zespołowych na świecie. Mecze rozgrywane są na boisku o kształcie prostokąta o wymiarach szerokości od 45 m do 90 m i długości 90 m do 120 m z zastrzeżeniem że boisko nie może być kwadratem. Drużyna przebywająca na boisku składa się z 11 zawodników, w skład których wchodzą bramkarz oraz obrońcy, pomocnicy i napastnicy.

Piłka nożna-odzież, obuwie, akcesoria

Do uprawiania tej dyscypliny sportu potrzebna jest odpowiednia odzież piłkarska z odróżnieniem na meczową i treningową w skład której wchodzą koszulki piłkarskie, spodnie i spodenki piłkarskie getry czy dresy. Bardzo ważnym elementem dyscypliny jaką jest piłka nożna są buty piłkarskie, które możemy podzielić na lanki i wkręty jako buty używane na nawierzchniach trawiastych naturalnych w zależności od warunków pogodowych jakie panują na boisku oraz turfy na nawierzchnie sztuczne czy buty halowe. Bardzo ważnym elementem są również rękawice bramkarskie używane przez bramkarza jedynego zawodnika mogącego łapać piłkę rękami na boisku. Kolejnym elementem wyposażenia każdego zawodnika są odpowiednio dobrane ochraniacze piłkarskie, chroniące zawodnika przed kontuzjami. Jednak najważniejszym elementem gry w piłkę nożną jest odpowiednia piłka do gry, bez której nie odbył by się żaden mecz ani trening.

Sklep piłkarski risingstar.pl

Jesteś zawodnikiem profesjonalnych czy dzieckiem rozpoczynającym dopiero przygodę z piłką nożną pragnącym zostać Ronaldo czy Lewandowskim zobacz bogatą ofertę odzieży, obuwia czy sprzętu i akcesori do uprawiania piłki nożnej na stronie naszego internetowego sklepu sportowego risingstar.pl.