• Kategorie
  • Parametry
  • Getry, skarpety

Każdy piłkarz, czy to bramkarz, czy zawodnik grający w polu wie, że właściwe getry to rozwiązanie do lepszego treningu oraz zwycięskich spotkań na boisku. Nie są one albowiem zwyczajnymi skarpetkami, lecz nieodzownym elementem piłkarskiego ubioru.

Getry i skarpety piłkarskie sklep risingstar.pl

Getry piłkarskie nie tylko dbają o Twój klasowy wizerunek na boisku, ale także są w stanie zagwarantować Ci ciepło oraz zabezpieczać przed przeziębieniem w okresie jesienno-zimowym. Adekwatnie dobrane getry są również w stanie zapobiec powstaniu otarć na stopach powodowanych przez obuwie. Istotne, aby skarpety piłkarskie nie sprawiły zbytniego ucisku, równocześnie przylegając do stopy na tyle, aby w trakcie biegu się nie przesunąć. Równie ważny jest materiał z jakiego zostały wykonane, który powinien być trwały oraz przepuszczający powietrze. Bowiem na boisku nie ma mowy, aby dekoncentrował Cię drapiący, zsuwający się a także powodujący potliwość materiał. Fajnie, kiedy getry mają wstawki wentylacyjne, które zapewniają im oddychalność, gwarantując Ci suchość  w trakcie najintensywniejszego treningu.

Jak dobrać getry piłkarskie

Getry piłkarskie wiodących sportowych marek wyposażone są w ich indywidualne technologie, które odpowiadają za oddychalność oraz transportowanie potu ku wierzchniej warstwy materiału. Gracze spędzający na boisku dużo czasu powinni zwracać uwagę, czy wybrany rodzaj ma jedną z takich technologii.

Getry i skarpety piłkarskie powinny posiadać właściwy rozmiar, aby nosiło się je maksimum wygodnie. Przy ich doborze warto także zwrócić uwagę, aby dobrać je w pasującym do reszty ubioru kolorycie. Dynamiczni piłkarze powinni dobrać fasony ze strategicznie rozmieszczoną amortyzacją zapewniające ochronę przed wstrząsami. Istotne jest również, by getry były należycie wyprofilowane z uwzględnieniem anatomii lewej oraz prawej stopy. Wyłącznie takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie anatomicznego dopasowania. Mile widziane jest jednocześnie prężne wzmocnienie łuku stopy czy wzmocniona pięta oraz palce, które zagwarantują wsparcie oraz zapewniają odpowiednią wytrzymałość.