• Kategorie
  • Parametry
  • Badminton

Badminton inaczej kometka

Gra polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietek. Spotkanie rozgrywane jest na punkty na boisku o długości 13,40 m i szerokości 6,10 m w deblu lub 5,18 w singlu. Klasyczny mecz składa się z setów rozgrywanych do 21 punktów jednak do wymagania seta wymagana jest przewaga dwóch punktów, jeżeli strony osiągną wynik 29:29 to seta wygrywa strona zdobywająca 30 punkt. Gra kończy się, gdy jeden z zawodników lub jedna z drużyn wygrywa dwa sety.

Kto może grać w badmintona?

Badminton nie jest grą tylko dla zawodowców, to przede wszystkim doskonała zabawa dla całej rodziny na świeżym powietrzu, wystarczy kawałek wolnej przestrzeni oraz rakietki i lotki do badmintona aby zdrowo i miło spędzić wolny czas. Jeżeli w ten sposób chcesz spędzić wolny czas zapraszamy do naszego internetowego sklepu sportowego risingstar.pl, w którym zaopatrzysz się w potrzebny do tego sprzęt.